Sztuka handlu w sieci

DLA DZIECI

ZOE & THEO spielen Mama und Papa
ZOE & THEO spielen Mama und Papa
  • Autor: C. Metzmeyer, M. Vanenis
  • ISBN: 978-3-939619-31-4
  • Waga: 0.06 kg

Price:   18.90 PLN

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do skorzystania z oferty niemieckiego wydawnictwa TALISA, specjalizującego się w dwujęzycznych książkach do czytania na głos dla początkujących czytelników.

Na pomysł wydawania takich książek wpadła Aylin Keller, gdy postanowiła wychowywać dwujęzycznie swoje dzieci. Wykorzystała wykształcenie na Akademii Sztuk Pięknych i doświadczenie pracownika edukacyjnego w szkole podstawowej, by wydawać mądre i bardzo wartościowe pedagogicznie książki dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

Na przykładzie codziennych historii pary bliźniąt, Zoe i Theo, autorzy Catherine Metzmeyer i Marc Vanenis ukazują nam w trzech książkach różne aspekty życia dzieci: życie rodzinne, kontakt z książką i opiekę nad zwierzętami.

Z pomocą pięknych kolorowych ilustracji i dzięki mądrej zawartości książki oferują możliwość rozmowy z dziećmi na temat ich doświadczeń, pragnień i uczuć.

Kolorowe miejsce w książce zaprasza do wklejenia własnych zdjęć dzieci przedstawiających ich życie, kontakt z książką czy ze zwierzętami. W ten sposób dzieci stają się współtwórcami tych sympatycznych publikacji.

  • Cz.2. „Zoe & Theo bawią się w rodzinę” stanowi wspaniały pretekst do porozmawiania z dziećmi o roli współczesnej rodziny, gdzie również tata dużo opiekuje się dziećmi.

 

Pod względem językowym książeczki są bardzo proste, napisane krótkimi zdaniami. Pomagają poznać dzieciom codzienne słownictwo. Poświęcając swój czas na czytanie  dziecku można w drugim języku także pogłębić jego słownictwo.

 

Można skorzystać też z pomysłu na stronie:

http://talisa-verlag.eu/fileadmin/user_talisa/dateien/pdfs/Lesezeichen_basteln.pdf

Liczba recenzji: 0

Data dodania produktu do sklepu: niedziela 02 luty, 2014.