Sztuka handlu w sieci

KSIĄŻKI REGIONALNE HISTORYCZNE

\"Wojciech Trąmpczyński. Syn Ziemi Gnieźnieńskiej\"
"Wojciech Trąmpczyński. Syn Ziemi Gnieźnieńskiej"
  • Autor: Tadeusz Panowicz
  • ISBN: 978-83-63685-91-1
  • Waga: 0.405 kg

Price:   49.00 PLN

"Wojciech Trąmpczyński. Syn Ziemi Gnieźnieńskiej" to książka o jednej z najważniejszych postaci niepodległej Polski.
Wojciech Trąmpczyński, którego w czasach PRL-u prawie wymazano z pamięci Polaków oraz z kart historii, piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, a następnie przez dwie kadencje posła. Dożył sędziwego wieku, do końca świecąc przykładem i wyróżniając się wielkopolską solidnością.
Pamięć o nim przywraca wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz, przedstawiając nie tylko materiały dokumentujące życie Marszałka, ale także te dotyczące późniejszych wydarzeń z tą postacią związanych. 
Książka będąca hołdem Autora dla Wojciecha Trąmpczyńskiego, który zawsze łączył, a nie dzielił, pozwala przenieść się Czytelnikowi w czasy, gdy polityka była nastawiona na odtworzenie nieistniejącego wiele lat państwa, a spory polityczne były zazwyczaj konstruktywne.
W setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski i powstańczego zrywu Wielkopolan warto sięgnąć po tę ciekawą lekturę, by lepiej poznać czasy odzyskiwania niepodległości i losy Trąmpczyńskiego, tak bardzo z tą niepodległością związane.

Relacja ze spotkania z autorem ksiażki w domu kultury w Trzemesznie.
 

Liczba recenzji: 0

Data dodania produktu do sklepu: sobota 15 grudzień, 2018.